BAFRA ORGANİZE SANAYİYE 2 BÜYÜK YATIRIM

15/04/2022

BAFRA ORGANİZE SANAYİYE 2 BÜYÜK YATIRIM

İstanbul ABC Medikal ve Samsun Aysam Ortopedi ve Tıbbi Aletler, Bafra İlçesi’ndeki Organize Sanayi Bölgesi’ne(OSB) yatırım yapma kararı aldı. Her 2 firma ilk etapta 600 kişiyi istihdam edecek.

Samsun’un Bafra İlçesi’ndeki OSB, medikal sektöründeki 2 büyük firmaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İstanbul ABC Medikal ve Samsun Aysam Ortopedi ve Tıbbi Aletler, Bafra OSB’de gerçekleştirecekleri yeni yatırımlarını resmiyete döktü. Her 2 yatırım sonrası ilk etapta 600 kişinin istihdam edileceği açıklandı.

KAYMAKAMLIKTA ‘YER TAHSİS’ SÖZLEŞMESİ

İstanbul ABC Medikal ve Samsun Aysam Tıbbi Aletler firma yöneticileri, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Başkanı Göksel Başar, Bafra OSB Yönetim Kurulu Üyesi Murat Cevahir’in de katıldığı toplantı sonrası Kaymakamlık’ta düzenlenen törenle yer tahsis sözleşmesine imza attı.

BAFRA TSO’DA BASIN TOPLANTISINDA

Yatırmıcı firma yetkilileri ardından Bafra TSO’yu ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Firma yetkilileri ile Göksel Başar daha sonra yaptıkları basın açıklamasıyla yatırımlar hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

EKSİK BİLGİDEN KAYNAKLI HABERLER

Bafra’nın medikal alanında değişimi ve gelişimi için çalıştıklarını söyleyen TSO Başkanı Göksel Başar, «Bafra OSB için, ‘medikal Bafra’dan gitti, medikal yatırımı olmayacak’ gibi düşüncelerin eksik bilgiden kaynaklandığını düşünüyorum. Göreve geldiğimiz 2013 yılından bugüne kadar Bafra OSB’yi geliştirmek için yoğun çabalar harcadık ve bundan sonra da gerek medikal alanda, gerekse diğer yatırımcıları getirmek için gayret ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

ABDC MEDİKAL’DAN TEŞEKKÜR ABC

Medikal Genel Müdürü Cengiz Karaismailoğlu ise, “Ülkemize faydalı olabilmek için üretimlerimize devam edeceğiz. Bafra OSB’deki fabrikamız faaliyete geçtiğinde 300 kişi istihdam edilecektir. Arsa tahsis sürecini hızlandırmak için yoğun çaba sarf eden sayın Vali Zülkif Dağlı’ya, Kaymakam Cevdet Ertürkmen’e, Belediye Başkanı Hamit Kılıç’a, TSO Başkanı Göksel Başar’a teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

ORTOPEDİK VE ROBOTİK CERRAHİ ALETLERİ

Aysam Ortopedi ve Tıbbi Aletler sahibi Uzman Dr. Ahmet Aydemir ise. “Halihazırda ortopedik malzemeler ve robotik cerrahide kullanılan aletler üretiyoruz. Değişen tüketim kalıpları içerisinde biyogenetik yatırımlarımız da söz konusu. Emek veren herkese teşekkür ederim. Biz de faaliyet geçtiğimizde ilk etapta 300 kişilik bir istihdamı öngörüyoruz» dedi. Öte yandan her 2 yatırımcı da, «Yatırımlarınız ne zaman faaliyete geçecek?» sorusuna, «2023 yılında haziran-eylül arasında faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz» yanıtını verdiler.

Kaynak : Yenigün Gazetesi

Nosotros en la Prensa

Deja Una Respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *