YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM İÇİN HERŞEY HAZIR

21/03/2018

YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM İÇİN HERŞEY HAZIR

SAMSUN,(DHA) – SAMSUN Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Dünyanın üçüncü ülkemizin ise tek Cerrahi El Aletleri üretim üssü olan Samsun’ da tıbbi cihaz ihtiyacını güdümlü olarak üreterek kamunun hizmetine sunacak olan Mediclust A.Ş. ortaklarından MEDİKÜM Yönetimini ağırladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın medikal sektöre verdiği desteklere teşekkür etmek amacıyla gerçekleştirilen ziyarette Medikal Sanayi İnovasyon Kümelenme Derneği (MEDİKÜM) Başkanı Dr. Ahmet Aydemir, “Bugün geldiğimiz nokta Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’ın büyük desteği sonucu olmuştur. Verdiğiniz tüm destek ve girişimler için bir kez daha yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarım adına size teşekkür ediyorum. Sizin girişimleriniz sonucuBüyükşehir Belediyemizin öncülüğünde kurulan MediClust A.Ş ile artık Türkiye, medikal sektörde dünyada güçlü bir oyuncu haline gelecek. Biz buna yürekten inanıyoruz” dedi.
TIBBİ CİHAZDA YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM BAŞLIYOR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise, Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Mediclust AŞ’nin, Türkiye tıbbi cihaz pazarının yerli üretime yönlendirilmesinde ciddi rol üstleneceğinin altını çizdi. Yerli ve milli tıbbi cihaz üretimini geliştirmek amacıyla Mediclust’ın kurulduğunu belirten Yılmaz, « Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da büyük destek verdiği MediClust A.Ş. Samsun’da kuruldu fakat tüm ülkemizi kucaklayan bir yapı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ülkemiz tarafından tıbbi cihaz için yurt dışına ödenen para yerli üretime aktarılacak ve bu da bizim medikal ve tıbbi cihaz sektöründe söz sahibi yapacak. Hem bölge hem de ülke ekonomimiz gelişecek » dedi.
Samsun’da işletmelerin eksik olan Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının yapılması için görüş birliğine de varıldığı ziyarette Yılmaz, « Samsun’da Samsun Yurt Savunma Sanayi ve Sampa Otomotiv’in AR-GE çalışmaları mevcut. İki olan bu sayıyı bizim istişare ve ortak çalışmalarla en az 10’a çıkarmamız şart. Bu yönde Mediclust AŞ’nin yapacağı çalışmaların Samsun özelinde tüm Türkiye’de etkili olacağına inanıyorum » dedi. Ziyaret sonunda medikal sektöre verdiği desteklerden dolayı Başkan Yılmaz’a hediye takdim edildi.

KAYNAK

https://www.hurriyet.com.tr/yerli-ve-milli-uretim-icin-hersey-hazir-40779691
Aysam dans la Presse

Laisser Un Commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *